Потврдено: Лакрабер од Вардар во францускиот Флери

Десниот репрезентативен бек на Франција што изминатиот месец го освои златниот медал на Светското првенство…

Александра Лакрабер од следната натпреварувачка сезона 2018/2019 ќе ги брани боите на францускиот клуб Флери.

Ракометарката во дресот на македонскиот шампион Вардар ја игра последната сезона, а информациите велат дека потпишала две-годишен договор со Флери.

Оваа сезона со „црвено-црните“ ќе се обиде да помогне во остварувањето конечно да се оствари целта, а тоа е освојувањето на титулата во Лигата на шампионите.