Грузиски репрезентативец потпиша за Еурофарм Работник

Ракометниот суперлигаш Еурофарм Работник потпиша договор до крајот на сезоната со 31-годишниот Рати Мсквилидѕе, кој настапува на позицијата десен бек.

Мсквилидѕе е репрезентативец на Грузија, а пред да дојде во Македонија, настапивал тимови од Србија, Турција, Исланд, Иран.

Своето деби за тимот на Еурофарм Работник ќе го има на првенствениот дуел против Прилеп, в сабота. Еурофарм Работник се наоѓаа на втората позиција со два бода помалку од лидерот Пелистер.