Дознајте ги сите најинтересни фудбалски трансфери реализирани оваа зима! (ФОТО)

Од 1. до 31. јануари 2018 год. се одвиваше зимскиот преоден рок 2018…

ПРОЧИТАЈТЕ ПОВЕЌЕ:

Кои беа најскапите фудбалски трансфери во зимскиот преоден рок 2018?

Претходно ги објавивме најскапите фудбалски трансфери, а сега заедно со нив ќе ги споделиме и останатите кои исто така го привлекоа вниманието.

Во продолжение трансферите редоследно од првиот до последниот ден (месец јануари):

Адриен Силва од Спортинг Лисабон во Лестер – 22 милиони фунти
Рос Баркли од Евертон во Челзи – 15 милиони фунти
Кевин Мираљас од Евертон во Олимпијакос – позајмица
Жорж-Кевин Н`Куду од Тотенхем во Барнли – позајмица

Џејмс Вилсон од Манчестер Јунајтед во Шефилд Јунајтед – позајмица
Франсис Кокелин од Арсенал во Валенсија – 12 милиони фунти
Арда Туран од Барселона во Истанбул Башакшехир – позајмица
Марко Грујиќ од Ливерпул во Кардиф – позајмица

Леон Горецка од Шалке во Баерн Минхен – слободен агент (од наредното лето)
Робин ван Перси од Фенербахче во Феенорд – слободен агент
Размена: Алексис Санчез во Манчестер Јунајтед, Хенрик Мхитарјан во Арсенал
Ласана Диара од Ал Џазира во ПСЖ – слободен агент

Кенеди од Челзи во Њукасл – позајмица
Арон Ленон од Евертон во Барнли
Жоао Марио од Интер во Вест Хем – позајмица
Лоик Реми од Лас Палмас во Хетафе – позајмица

Даниел Стариџ од Ливерпул во ВБА – позајмица
Ахмед Муса од Лестер во ЦСКА Москва – позајмица
Сандро Рамирез од Евертон во Севиља – позајмица
Емерсон Палмиери од Рома во Челзи – 17.6 милиони фунти

Лазар Марковиќ од Ливерпул во Андерлехт – позајмица
Метју Дебуши од Арсенал во Ст. Етјен – слободен агент
Миши Батшуаји од Челзи во Борусија Дортмунд – позајмица
Александар Митровиќ од Њукасл во Фулам – позајмица

Оливие Жиру од Арсенал во Челзи – 18 милиони фунти

Андре Ају од Вест Хем во Свонси – 18 милиони фунти

Ислам Слимани од Лестер во Њукасл – позајмица

Елаким Мангала од Манчестер Сити во Евертон – позајмица
Јуто Нагатомо од Интер во Галатасарај – позајмица

ПРОЧИТАЈТЕ ПОВЕЌЕ:

Кои беа најскапите фудбалски трансфери во зимскиот преоден рок 2018?