Кокелин од Арсенал во Валенсија до 2022 година

Валенсија потврди дека е обезбеден потписот на Франсис Кокелин…

Тој доаѓа од редовите на Арсенал и со шпанскиот клуб потпиша договор до 2022. година.

26-годишниот француски интернационалец, заден играч за врска од 2008. година имаше 105. натпревари за „топчиите“.

Во меѓувреме беше и на позајмица во Лориен, Фрајбург и Чарлтон Атлетик.