Фотка на годината во Ливерпул

Денеска на социјалните мрежи се појави една фотографија која брзо се прошири.

Ливерпул и Манчестер Јунајтед денеска го започнаа премиерлигашкото дерби на „Енфилд“, а сите знаеме што тоа значи во Англија.

На социјалните мрежи се појави сила со четири навивачи на Ливерпул и секој збор од легендарната песна „You’ll Never Walk Alone“ го имаше на секој нивни дрес.