ЛШ: Омејер на врвот, Штербик во Топ 30 одбрани за 2017 година! (ВИДЕО)

Откако претходно ЕХФ ги објави најдобрите 30 голови во машката ракометна Лига на шампионите за 2017. година…

Сега Европската ракометна федерација ги сподели и најдобрите 30 одбрани помеѓу кои една е на голманот Арпад Штербик од редовите на македонскиот и европски шампион Вардар.

Во овој избор на првото место се наоѓа Тјери Омејер од францускиот гигант ПСЖ. Погледнете и уживајте во најдобрите интервенции за оваа година:

ПРОЧИТАЈТЕ ПОВЕЌЕ:

Циндриќ го има најубавиот гол за 2017 година во ЛШ! (ВИДЕО)