Големото славје на Вардар и подигнувањето на трофејот од СЕХА лигата! (ФОТО, ВИДЕО)

Вардар е првата екипа со четири титули во ракометната СЕХА Газпром лига…

На тој начин македонскиот шампион токму пред своите верни навивачи во СЦ „Јане Сандански“ најави дека е силно подготвен пред новиот предизвик кој што наскоро ќе го очекува, а тоа е четвртфиналниот двомеч против германскиот Кил во Лигата на шампионите.

Во продолжение погледнете дел од прославата на „црвено-црните“ во соблекувалната и секако подигнувањето на СЕХА трофејот. Уживајте:Фото: seha-liga.com