Георгиевски и ЧСМ Букурешт во полуфиналето од романскиот плеј-оф (ФОТО)

Во третиот решавачки натпревар од четвртфиналната серија на романскиот ракометен плеј-оф од шампионатот…

Составот на ЧСМ Букурешт со конечен резултат 29:21 го совлада Темишвар на македонскиот голман Златко Даскалоски.

Во триумфот придонесе нашето десно крило Гоце Георгиевски со еден погодок од четири обиди. За пласман во големото финале ЧСМ Букурешт ќе игра против екипата на Стеауа Букурешт.