ЕП: Двата прекрасни голови на Велковски и Манасков против Чешка! (ВИДЕО)

Организаторите на ЕХФ ЕУРО и овојпат се погрижија за потези на натпреварот…

Од дуелот Македонија-Чешка ги здвојуваат двата прекрасни голови на Мартин Велковски низ нозе на противничкиот голман и пожртвуваниот скок на Дејан Манасков.

Погодоците на нашиот десен бек кој немаше ниту малку лесна задача со оглед на тоа што го замени нашиот најдобар ракометар Кирил Лазаров и оној на левото крило можете да ги погледнете на следните видео записи:

Фото: cro2018.ehf-euro.com/Sasa Pahic Szabo