Цвијиќ со најдобриот гол на колото во ЛШ! (ВИДЕО)

Вардар е единствен тим во женската Лига на шампионите што во Главната фаза тргнува со максимални 8 бода што ги пренесува од мечевите од првиот круг.

Противници на „црвено-црните” во борбата за четврт-финале ќе бидат Мец, Будуќност и Битигхајм. Во последниот триумф над Турингер, пикерот Драгана Цвијиќ двапати се запиша во листата на стрелците, и еден нејзин погодок се најде во изборот на ЕХФ, во Топ 5 голови на колото

Распоред на натпревари на Вардар во Главна Фаза
1. коло: (26-28.01.2018) Вардар – Мец
2. коло: (02-04.02.2018) Битигхајм – Вардар
3. коло: (09-11.02.2018) Вардар – Будуќност
4. коло: (23-25.02.2018) Мец – Вардар
5. коло: (02-04.03.2018) Вардар – Битигхајм
6. коло: (09-11.03.2018) Будуќност – Вардар

Табела пред почетокот на Главна Фаза
1. Вардар 8 бода
2. Мец 6
3. ФТЦ 4
4. Будуќност 4
5. Битигхајм 2
6. Турингер без бодови

ТРИТЕ ЅВЕЗДИ НА КОЛОТО ТУКА

ТОП 5 ОДБРАНИ НА КОЛОТО ТУКА

ТОП 5 ГОЛОВИ НА КОЛОТО ТУКА