ЕП: Уживајте во фантастичниот „цепелин“ на релација Лазаров-Талески! (ВИДЕО)

Вечерва Македонија слави нова голема победа над Црна Гора (29:28) на Европското првенство 2018.

Избраниците на селекторот се првопласирани со максимални четири бодови после две кола одиграни Загреб.

Во продолжение погледнете и уживајте во одличниот „цепелин“ реализиран од страна на Кирил Лазаров и Филип Талески во текот на денешниот натпревар.

Фото: facebook.com/rfmofficial