Стоилковска без полуфинале во Анталија

Македонската тенисерка со пораз го заврши настапот на главниот турнир во Турција (15.000 долари).

Денеска Магдалена Стоилковска во двојки во четвртфиналето заедно со Ена Кајевиќ од Хрватска загубија од вторите носителки.

Австриско-руската комбинација Пиа Кониг-Алина Силич триумфираа со резултат 2:0 по сетови 6:4 и 6:2 за еден час игра.

Фото: Rowland Charles Goodman