Ред Бул го претстави новиот болид „РБ14“ (ФОТО)

Формула 1 екипата на Ред Бул го претстави новиот болид.

Ф1 тимот го презентираше „РБ14“ за новата натпреварувачка сезона, со надеж дека ќе се врати во борбата за трофејот во шампионатот, прв пат во последните пет години.

Претставен со привремена боја, во сини и црни тонови, а наредната седмица на тестирањата во Каталуња ќе биде познато во какви бои ќе се натпреварува Ред Бул оваа сезона 2018.