Надал по 11 пат ја освои Барселона

Шпанскиот тенисер по 11. пат триумфираше на турнирот во Барселона…

Рафаел Надал со резултат 2:0 по сетови 6:2 и 6:1 во финалето го совлада Стефанос Циципас од Грција.

„Кралот на земјата“ и наредната седмица ќе остане на врвот на АТП листата, а додадеме уште дека има и 46 добиени сетови во низа на земја.