Куманово и Струмица со трофеите во одбојкарскиот Куп на Македонија

Одбојкарскиот клуб на Струмица ја освои титулата во машкиот Куп на Македонија во организација на Одбојкарскиот клуб „ПРОБИШТИП“…

Во финалето со резултат 3:2 струмичките одбојкари беа подобри со 3:2 од екипата на Весна Пробиштип.

Во женска конкуренција екипата на Куманово е победникот откако со 3:1 во завршната средба со 3:1 славеше против Универзитет Тетово.

Фото: facebook.com/volleyballmkd/