Како најава за ЕП: Уживајте во најновата футсал мајсторија на Рикардињо! (ВИДЕО)

Нема крај на одличните потези од португалскиот футсал мајстор…

Ова е одлична најава за претстојното Европско првенство во футсал што ќе се одржува во Словенија.

Рикардињо и неговата репрезентација се наоѓаат во групата Ц заедно уште со селекциите на Украина и Романија.

Шпанците ја бранат титулата, а дефинитивно една од најголемите ѕвезда на овој шампионат ќе биде Португалецот Рикардињо.

Погледнете ја неговата мајсторија како најава за ЕП: