Јотовски не се пласираше во финалето во Тунис

Македонскиот тенисер беше запрен во четвртфиналето на „Хамамет Опен“ (15.000 долари).

На турнирот во Тунис Томислав Јотовски со резултат 2:1 по сетови 7:6 (7), 6:7 (1), 1:6 од вториот носител Џереми Јан (Германија).

Според најавите нашиот натпреварувач треба да настапи на уште еден главен турнир во Тунис кој што ќе започне од понеделник, 15. јануари и ќе трае до 21. јануари.