„Уметниците“ на Станојковиќ заслужено ги собираат сите аплаузи! (ВИДЕО)

Македонската репрезентација до 19 години се пласираше во Елитната фаза квалификации на УЕФА за пласман на Европско првенство.

Македонија славеше со 2:1 против Белгија во натпреварот од 2. коло на турнирот во Скопје и го слави големиот успех на турнирот кој го организираме во Скопје.

Македонија до 19 години за првпат во својата историја ќе игра елитни квалификации за пласман на Европско првенство.