У21: Сеуште нема голови во Гибралтар, Костадинов имаше шанса за водство! (ВИДЕО)

После првото полувреме без голови 0:0 на натпреварот помеѓу младите У21 репрезентации помеѓу Гибралтар и Македонија во рамките од квалификациите за ЕП 2019.

Очекувано избраниците на селекторот Милевски ја контролираа топката, доминираа на теренот, создаваа шанса, но никако топката да влезе во домашната мрежа.

Стопроцентна шанса за наша позитива имаше Костадинов кој сам излезе пред противничкиот голман, но не дојде до реализација. На видео записот можете да ја погледнете неговата убава шанса: