Се раѓа нова македонска фудбалска ѕвезда: Ристовски со два гола за јуниорите на Риека! (ВИДЕО)

Блесок на 19-годишниот македонски фудбалски играч за врска во нападот, Милан Ристовски.

Во рамките од 10. коло во јуниорскаа хрватска лига, составот на Риека пред своите гледачи со 4:3 го совлада Славен Белупо.

Милан Ристовски во дресот на Риека имаше два погодови во 29. и 71. минута од средбата. На табелата води Риека со 23 бодови, два повеќе од Хајдук (меч помалку) и Осиек.

ГОЛОВИТЕ НА РИСТОВСКИ МОЖЕТЕ ДА ГИ ПОГЛЕДНЕТЕ НА 01:12 и 02:04 МИН. ОД ВИДЕО ЗАПИСОТ: