Првата асистенција на Елмас во дресот на Фенербахче (ФОТО, ВИДЕО)

Во првиот натпревар од четвртфиналето во Купот на Турција, после првото полувреме водеше Фенербахче со 0:1.

На гостувањето кај Гиресунспор на „Ататурк“ стадионот во 26. минута беше изведен еден корнер, со глава македонскиот интернационалец Елиф Елмас ја испрати топката до петерецот каде што најдобро се снајде Топал во 26. минута.

Ова е втор официјален меч за нашиот млад репрезентативец во првиот тим на Фенер, го одигра целото прво полувреме, а излезе од игра на стартот од второто кога беше заменет од Валбуена.

СТАРТНИОТ СОСТАВ НА ФЕНЕРБАХЧЕ ВО КУПОТ ПРОТИВ ГИРЕСУНСПОР: