После поразот на Пелистер: ФФМ Мафија, до кога скопјани ќе судат на скопски екипи!

Вчера во дербито од Првата македонска фудбалска лига, на „Филип Втори“ Арената, Вардар го совлада Пелистер со 1:0, со голот на Муслиу во второто полувреме.

Имаше коментар на фејсбук профилот на Фудбалскиот клуб Пелистер, објавен од админите, со напомена дека не станува збор за официјален став на клубот.

ФФМ Мафија!
Ставрев пичко смредена и до кога скопјани ќе судат на скопски екипи !
Фк вардар (миравци) 1-0 Фк Пелистер(0-0)

Конечен резултат, голот на сељаците од чист офсајд а чист гол на нашиот тим е свирено офасјд за кој се игра фудбалот?! Курви смредени подобро втора лига од колку од ваква прва кога се пред време се знае мајката ваша скопска и на тие судии, коментатори, власти, полиции и сите педерчиња

Штета што во нашиот клуб е ваква ситуацијата каква што каде не се знај кој јади кој пие а кој плаќа но жално е што имаме вакви добри играчи кои можат да се прошетаат низ првенството и да бидат во првите три екипи(секоја чест за денес) а за денешниот противник што да се каже освен ѓупакот и “нашиот” блажевски другите пет денари не вредат во „брендот” (творбата на секоја власт) а што се однесува за прославата и нежните ќутат како чупиња 30 години денес земаат нешто сила провоцираат абе деца седете мирни оти пак ќе има пијани матуранти ќе ја заборавите Битола како што претходно ја заборавивте неколку години!

Само еден тим!
Само еден град!
Само #Пелистер само #Битола!
Да живее независна Битола!

#СакамеСтадион во Битола
#Чкембари број 1 во #Македонија

p.s.немој да ве лажи господ нешто лошо да коментирате сите бан ќе јадете или пак да ургирате да се смени постот!
p. p. s. Ставот е на еден од админите, а не официјален став на клубот!

ПРОЧИТАЈТЕ ПОВЕЌЕ:

1МФЛ: Најинтересните моменти од дербито Вардар-Пелистер (ВИДЕО)