Лига Европа: Вардар поведе против Розенборг со голот на Итало! (ВИДЕО)

Конечно се случи првиот гол и во Скопје во рамките од групната фаза на Лига Европа.

Македонскиот шампион поведе вечерва на „Филип Втори“ Арената против норвешкиот Розенборг со 1:0.

Погодокот на Вардар беше реализиран во деветтата минута, Николов асистираше до Бразилецот Итало кој ја искористи невнимателноста на противничката одбрана и прецизно шутираше во мрежата на Хансен. Ова е воедно за прв пат во групната фаза на „црвено-црните“ да водат во текот на натпреварите: