Квалификации СП: Стартниот состав на Македонија против Лихтенштајн

Вечерва од 20:45 часот на стадионот „Младост“, македонската сениорска репрезентација ќе го игра последниот натпревар од квалификациите за СП Русија 2018 год. против Лихтенштајн.

Селекторот Игор Ангеловски кој воедно го прави списокот се одлучи за следните стартери на денешниот дуел во Струмица:

Македонија: Димитриевски, Ристевски, Зајков, Муслиу, Алиоски, Трајковски, Пандев (капитен), Хасани, Ристовски, Барди, Несторовски

Резерви: Давид Митов Нилсон, Шишковски, Тошевски, Дориев, Тричковски, Ѓорѓев, Адеми, Јаховиќ, Радески, Елмас.