Какви резултати остварија сите македонски фудбалски клубови во Анталија?

И оваа зима македонските фудбалски клубови се подготвуваа во турската база на Анталија…

Преку пријателските натпревари нашите екипи ја темпираат формата пред продолжението од сезоната во домашниот шампионат.

Во продолжение погледнете ги резултатите кои ги остварија тимовите на Шкендија, Вардар, Силекс, Академија Пандев, Работнички и Шкупи.

-ШКЕНДИЈА-

Шкендија-Цирих 1:2
Шкендија-Олимпик Доњецк 4:1
Шкендија-Динамо Загреб 0:0
Шкендија-Габала 2:0

-ВАРДАР-

Вардар-Пахтакор 0:2
Вардар-Берое 1:0
Вардар-Черноморец 0:1
Вардар-Заглебје 3:0
Вардар-Словачко 2:2
Вардар-Дукла 1:0

-СИЛЕКС-

Силекс-Оренбург 0:3
Силекс-Луч Енергија 1:2
Силекс-Арка Гдиња 1:1
Силекс-Нефчи 3:0
Силекс-Црвена Звезда 1:1
Силекс-Кубан 0:1

-АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ-

Академија Пандев-Јенисеј 0:1
Академија Пандев-Краковија 1:4
Академија Пандев-Младост Лучани 0:1
Академија Пандев-Сумгајит 1:1
Академија Пандев-Приштина 0:3
Академија Пандев-Даежон 2:2

-РАБОТНИЧКИ-

Работнички-Габала 1:2
Работнички-Кешла 0:1
Работнички-Мариупол 1:1

-ШКУПИ-

Шкупи-Карабах 0:0
Шкупи-Стал 0:0
Шкупи-Челик 0:2
Шкупи-Черноморец 1:1
Шкупи-Окжетпес 2:1