Бабунски со прекрасен гол од слободен удар и асистенција во стилот на Меси! (ВИДЕО)

Како дел од подготовките пред новата сезона 2018 во најсилната јапонска фудбалска лига…

Во пријателски натпревар составот на Јокохама Ф. Маринос со конечен резултат 9:0 го совлада нисколигашот Микуни Банк.

Голеадата ја започна македонскиот интернационалец Давид Бабунски во 13. минута со убав погодок од слободен удар.

Воедно беше асистент и на два погодоци кои што ги постигна неговиот тимски колега Шо Ито.

ГОЛОТ НА БАБУНСКИ МОЖЕТЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ НА СТАРТОТ ОД ВИДЕО ЗАПИСОТ –

АСИСТЕНЦИЈА НА БАБУНСКИ МОЖЕТЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ НА 01:14 МИН. ОД ВИДЕО ЗАПИСОТ –

АСИСТЕНЦИЈА НА БАБУНСКИ МОЖЕТЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ НА 02:40 МИН. ОД ВИДЕО ЗАПИСОТ –