Бабунски и во 2018 година ќе го носи дресот на Јокохама Ф Маринос

Македонскиот фудбалер и во 2018. година ќе остане во Јапонија.

Давид Бабунски го продолжи договорот со Јокохама Ф Маринос на уште една година.

А покрај Бабунски истото клубот го направи и со Наказава, Дегенек, Кида, Накамачи, Амано и Виеира.

Неговиот брат Доријан се врати во јапонскиот второлигаш Мачида Зелвиа откако претходно неколку месеци беше на позајмица.

ПРОЧИТАЈТЕ ПОВЕЌЕ:

Бабунски: 2017 беше најдобра во мојот живот, 2018 ќе биде уште поголема!