Усеин Болт ги постигна првите голови во фудбалската кариера! (ВИДЕО)

Како што беше и најавено, Усеин Болт тренираше со Борусија Дортмунд.

И не само што тренираше, веќе покажа дека поседува завидни фудбалски способности, дури постигна убав погодок со глава, а воедно и беше прецизен од пенал.

Мајсториите и првите голови на најбрзиот атлетичар на светот од Јамајка можете да ги погледнете на видео записот: