Топ 10 Примера: Барди имал поубав гол од Меси во септември! (ВИДЕО)

Шпанската Примера ги објави најубавите 10 голови за месец септември…

Енис Барди, македонскиот репрезентативец кој ги брани боите на Леванте се наоѓа во овој избор наоѓајќи се на петтото место.

Нашиот интернационалец е вистинско откритие оваа сезона во најквалитетната шпанска фудбалска лига и неговата специјалност, изведувањето на слободни удари.

Неговата последна мајсторија беше во домашниот триумф над Реал Сосиедад. Погледнете и уживајте во погодоците:

1.Чема Родригез (Леванте) против Реал Сосиедад
2.Мауро Арамбари (Легањес) против Хетафе
3.Гаку Шибасаки (Хетафе) против Барселона
4.Диего Ролан (Малага) против Атлетик Билбао
5.Енис Барди (Леванте) против Реал Сосиедад
6.Саму Кастиљехо (Виљареал) против Реал Бетис
7.Асиер Иљараменди (Депортиво) против Реал Сосиедад
8.Лоик Реми (Лас Палмас) против Атлетик Билбао
9.Фабиан Руиз (Реал Бетис) против Леванте
10.Лионел Меси (Барселона) против Еибар

СИТЕ НАЈДОБРИ 10 ГОЛОВИ ЗА МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ ВО ШПАНСКАТА ПРИМЕРА МОЖЕТЕ ДА ГИ ПОГЛЕДНЕТЕ ТУКА