Швајцарија и Хрватска обезбедија пласман на СП 2018! (ВИДЕО)

Се одиграа реванш натпреварите од баражот во европската зона за пласман на Светското првенство во Русија 2018 год.

Денеска ниту на двата мечеви во Базел и Пиреј немаше голови (0:0), одлучувачки беа резултатите од првите дуели.

Немаше голови на Грција-Хрватска, но благодарение на триумфот на Хрватите на домашен терен од 4:1 го обезбедија своето петто учество на Мундијалите.

Немаше голови на Швајцарија-Северна Ирска, но благодарение на мининалната победа на Швајцарците во првите 90. минути од 1:0, стигнаа до своето 11. учество на Мундијалите.

Греция – Хорватия от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.