Шок во Милано: Италија во „аут“, Шведска ќе игра на Мундијалот! (ВИДЕО)

Се случи чудо – Италија нема да ја гледаме наредната година на Светското првенство во Русија!

Славните „Аѕури“ не успеаја да се изборат за пласман на Мундијалот во бараж-двомечот против Швеѓаните кои слават учество на СП благодарение на триумфот на првиот меч дома во Стокхом (1:0).

Вечерва на „Сан Сиро“ немаше голови (0:0), што значи дека Италијанците после полни 60. години ќе пропуштат Светско првенство (1958.)

Италия – Швеция 0:0. Обзор матча. Чемпионат Мира 2018. 2-й стыковой матч. от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.