ПСЖ влегува во нова битка за потписот на Де Геа!?

ПСЖ би можел да се бори со Реал Мадрид за потписот на голманот на Манчестер Јунајтед…

Францускиот клуб предводен од претседателот Насер-Ал Келаифи има намера да го ангажира Давид де Геа наредното лето.

Воедно повторно се наоѓа на „радарот“ на „кралевите“, а исто така Ал-Келаифи е импресиониран и од перформансите на голманот на Челзи, Тибо Куртоа кој се поврзува и со тимот од „Сантјаго Бернабеу“.

Шпанскиот голман Де Геа има договор со „црвените ѓаволи“ до 2019. година.