ПСЖ го посакува Донарума

ПСЖ го следи голманот на Милан Џанлуиџи Донарума, пренесуваат странските медиуми.

Лидерот во Лига 1 посакува голман во иднина и верува дека 18-годишниот Италијанец е идеален во составот на „светците“

Донарума потпишса нов долго-рочен договор нба „Сан Сиро“ претходно во јули покрај огромните шпекулации околу неговата иднина.