Прво му поништија гол, а потоа Роналдо ја „промаши“ цела топка! (ВИДЕО)

Во првите 10. минути од натпреварот две интересни ситуации на „Бернабеу“…

Уште во втората минута беше виден гол на Роналдо, но оправдано беше поништен поради офсајд позиција.

Во 11. минута Португалецот повторно во центарот на вниманието, одлична шанса која ефективно да заврши во мрежата на Барселона, но ја „промаши“ цела топка, крајно невообичаено.