Официјално – Еве како ќе изгледа топката со која ќе игра на Мундијалот! (ФОТО)

Се појавија првите слики од официјалната топка со која ќе се игра на Светското првенство, кое се одржува во Русија наредното лето.

Како што и претходно се говореше, ќе се игра со „реинкарнација“ на топката под име „Телстар“ со која беше играни Мундијалите во 1970. и 1974. година.

Во прашање е секако е компанијата „Адидас“ со еден многу едноставен дизајн. Основата е секако бела, пикселни обрасци, обоени градациски од црна до сива боја.

Надписите на неа се златни, а како изгледа топката, погледнете во продолжение: