Нов прекрасен гол на Џовинко од слободен удар (ВИДЕО)

Во првиот натпревар од четвртфиналниот плеј-оф на американската МЛС лига…

Составот на Торонто славеше на гостувањето кај Њујорк Ред Булс со резултат 1:2.

После првото полувреме беше 1:1, а победничкиот погодок се случи во 72. минута од слободен удар кој го реализираше италијанската ѕвезда Џовинко, поранешен играч на Јувентус.