ЛШ: Јунајтед за 2. минути обезбеди нокаут-фаза, Спортинг и Атлетико во Лига Европа! (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед успеа да се пласира во нокаут-фазата од Лигата на шампионите после вечерашната победа на „Олд Трафорд“.

Најпрвин стравуваа „црвените ѓаволи“, бидејќи после првото полувреме имаа негатива, ЦСКА Москва водеше преку Џагоев од 45. минута.

Во вториот дел домаќините направија целосен пресврт благодарение на Лукаку и Решфорд во период од две минути за голема радост на трибините.

Атлетико Мадрид не успеа да обезбеди пласман во нокаут-фазата од ЛШ, па мора да се задоволи со учество во Лига Европа, односно 1/16 финалето.

Исто така, во второто по квалитет европско фудбалско натпреварување ќе оди и Спортинг кој загуби на „Камп Ноу“ со 2:0 од Барселона во групата Д.