Легендарен „Дрим-тим“: 11 фудбалски великани кои ја завршија кариерата во 2017 година! (ФОТО)

Својата професионална кариера ја завршива нови фудбалски великани.

Вистински „магионичари“ со топката, германскиот „Трансфермаркт“ го објави најдобриот состав од 11 играчи кои во 2017. година ги закачија своите копачки на клинец.

Овие имиња имаат голем број на освоени трофеи и индивидуални признанија:

Голман – Валдес

Одбрана – Максвел, Демикелис, Коло Туре, Лам

Среден ред – Чаби Алонсо, Кака, Пирло

Напад – Роналдињо, Тоти, Росицки