Кутињо на врвот: Најскапите фудбалски трансфери во Барселона!

Во продолжение погледнете ги најголемите трансфери реализирани во Барселона.

Од трите најскапи, две пристигнаа од редовите на Ливерпул, потсетување вчера Филипе Кутињо од „Енфилд“ дојде на „Камп Ноу“ за 160 милиони евра.

Арда Туран од Атлетико Мадрид (34 милиони евра)
Марк Овермарс од Арсенал (39,6 милиони евра)

Паулињо од Гвангжу Еверганд (40 милиони евра)
Цеск Фабрегас од Арсенал (40 милиони евра)

Давид Виља од Валенсија (40 милиони евра)
Дани Алвеш од Севиља (40 милиони евра)

Нејмар од Сантош (57,1 милиони евра)
Златан Ибрахимовиќ од Интер (66 милиони евра)

Луис Суарез од Ливерпул (81 милион евра)
Усман Дембеле од Борусија Дортмунд (105 милиони евра)
Филипе Кутињо од Ливерпул (160 милиони евра)