Барса „мерка“ дефанзивец на Челзи

Како што пренесуваат британските медиуми, Барселона го следи Андреас Кристенсен.

Станува збор за одбранбен играч на Челзи кој би можел да се пресели во Барселона.

21-годишниот дански интернациоанлец има договор со премиерлигашките шампиони до лето 2020. година.

Сезонава во Премиерлигата има вкупно досега 15. настапи, а претходно ги бранеше уште боите на Борусија Менхенгладбах.