Познати сите двојки во НБА плеј-офот: Шампионот Голден Стејт против Сан Антонио!

Познати се официјално сите двојки во НБА плеј-офот на Источната и Западната конфедерација…

Бранителот на титулата од минатата натпреварувачка сезона, екипата на Голден Стејт Вориорс во првата рунда ќе ги одмери силите против Сан Антонио Спарс.

Првите натпревари од плеј-офот ќе се играат в сабота (14. април) со дуелите Голден Стејт Вориорс-Сан Антонио Спарс (21:00 ч.) и Торонто Репторс-Вашингтон Визардс (23:30 ч.)

НБА плеј-оф

Источна конференција:

Торонто Репторс-Вашингтон Визардс
Кливленд Кавалирс-Индијана Пејсерс

Филаделфија Сиксерс-Мајами Хит
Бостон Селтикс-Милвоки Бакс

Западна конференција:

Хјустон Рокетс-Минесота Тимбервулвс
Оклахома Сити Тандер-Јута Џез

Портланд Трејл Блејзерс-Њу Орлеанс Пеликанс
Голден Стејт Вориорс-Сан Антонио Спарс