Погледнете ги најдобрите пет потези на денот во НБА лигата! (ВИДЕО)

Доцна синоќа започнаа натпреварите од НБА кошаркарскиот плеј-оф…

Во продолжение погледнете ги најдобрите пет потези од четирите одиграни мечеви, на првото место се наоѓа кошаркарот на Филаделфија Сиксерс, Бен Симонс и неговото одлично забивање против Мајами Хит.

Уживајте уште во мајсториите на Ентони Дејвис, Ману Џинобили и Мајк Скот на видео записот: