„NOT IN MY HOUSE“: Фантастичната блокада на Трајковски! (ВИДЕО)

Еден од најзаслужните во првиот голем триумф сезонава на МЗТ Скопје Аеродром над Партизан…

Бојан Трајковски имаше прекрасна блокада во дуелот со Новица Величковиќ кој исто така имаше одлична партија во дресот на „црно-белите“.

АБА лигата ја дефинираше оваа блокада како „Not in my house“ во стилот на славниот НБА кошаркар Дикембе Мутомбо.

Фото: MZT Skopje Aerodrom/Dragan Mitreski – Dadi