НБА: Уживајте, ново страшно забивање на Блејк Грифин! (ВИДЕО)

Играчот на Клиперси имаше едно одлично забивање во свој стил преку Гобер од редовите на Јута.

Составот од Лос Анџелес триумфираше на овој натпревар од НБА лигата со конечен резултат 102:84 за трета победа од исто толку досега одиграни мечеви оваа сезона.

Уживајте во мајсторијата на Блејк Грифин: