НБА Топ 5: Ова ретко се гледа, од кош на кош, „пеликанот“ Милер! (ВИДЕО)

Во продолжение најдобрите пет потези од синоќешните два натпревари во НБА плеј-офот…

На првото место се наоѓа кошаркарот на Њу Орлеанс Пеликанс, Дариус Милер кој пред крајот на првото полувреме на дуелот против Голден Стејт Вориорс беше побрз од звукот на сирената, односно реализираше тројка практично од сопствената линија за слободни фрлања.

Уживајте и погледнете ги уште мајсториите на Тери Розиер, Џру Холидеј, Ражон Рондо и Ентони Дејвис: