НБА Топ 5: Далас немоќен пред „гром“ забивањето на Пол Џорџ! (ВИДЕО)

Во продолжение погледнете ги најдобрите пет потези од изминатата ноќ во НБА лигата…

На првото место се наоѓа играчот на Оклахома Сити Тандер, Пол Џорџ и неговото забивање на дуелот против Далас Маверикс.

Уживајте уште во мајсториите на Стивенсон, Татум, Џонсон и Хорфорд: