НБА Топ 10: Страшно забивање на Ендрју Вигинс! (ВИДЕО)

Во продолжение погледнете ги најдобрите 10 потези од синоќешните натпревари во НБА лигата.

Изборот вели дека на првото место се наоѓа забивањето на Ендрју Вигинс (Минесота Тимбервулвс) на дуелот против Торонто Репторс.

Уживајте уште во мајсториите на Џејмс, Хауард, Харден, Холидеј, Фергусон, Казинс и МекКолум: