НБА Топ 10: „Цепелинот“ од Денвер е најдобриот потег на денот! (ВИДЕО)

Во продолжение погледнете ги најдобрите 10 потези од натпреварите одиграни изминатата ноќ во НБА лигата…

Изборот вели дека на првото место се наоѓа „цепелинот“ од страна на кошаркарите на Денвер Нагетс на дуелот против Орландо Меџик.

Уживајте во мајсториите на Ембид, Фејворс, Ентони Таунс, МекГи, Порзингис, Вол, Антетокунмпо, Мудиеј, Брогдон, Фарид, Јокиќ…