Најдобрите забивања од НБА „Ол-стар“ викендот 2018 во Лос Анџелес! (ВИДЕО)

Во продолжение уживајте во најдобрите забивања од „Ол-стар“ викендот 2018 кој што се одржуваше во Лос Анџелес.

Да потсетиме, „Тимот на светот“ беше подобар од екипата составена од американски играчи со убедлив резултат 155:124 во дуелот „Ѕвезди во подем“.

Исто така, тимот на Леброн Џејмс (Кливленд Кавалирс) триумфираше против тимот составен од ѕвездата на Голден Стејт Вориорс, Стеф Кари со конечен резултат 148:145.