Најдобрите 50 забивања во регуларниот дел од сезоната во НБА! (ВИДЕО)

В сабота ќе започнат натпреварите од НБА кошаркарскиот плеј-оф…

Во продолжение погледнете ги најдобрите 50 забивања од регуларниот дел на сезоната.

Уживајте во потезите на ЛеБрон Џејмс, Донован Мичел, Гианис Антетокунмпо, Блејк Грифин, итн.

ПРОЧИТАЈТЕ ПОВЕЌЕ:

Познати сите двојки во НБА плеј-офот: Шампионот Голден Стејт против Сан Антонио!